Atrakcje

Plaża
Gamla Stan
Największą atrakcją Chłapowa jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża rozciągająca się nad otwartym Bałtykiem. Dodatkowego uroku dodają urozmaicone dojścia na plażę. Można zejść schodami, wąskimi ścieżkami rybackimi lub naturalnym wąwozem chłapowskim.
Nadmorski Park Krajobrazowy
Gamla Uppsala
Nadmorską część Chłapowa obejmuje Nadmorski Park Krajobrazowy, który pozostając nienaruszony przez człowieka ukazuje naturalne środowisko. Na szczególną uwagę zasługuje malowniczy wąwóz chłapowski, który jest najwspanialszą atrakcją na popołudniowe spacery kończące się morskim zachodem słońca na tle przylądka Rozewie. Przyjemnością z pobytu w Chłapowie jest świeże i czyste morskie powietrze z poprawiającym samopoczucie jodem.
Wąwóz
Gamla Stan
Wspaniałych atrakcji dostarcza otwarty dla turystów malowniczy i naturalny wąwóz znajdujący się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Spacerując doliną można podziwiać piękno nienaruszonej przyrody i oddychać przy tym morskim powietrzem.
Paralotnie
Gamla Uppsala
Piękny szeroki klif i nadzwyczajne warunki atomsferyczne stanowią wspaniałą bazę do lotów na paralotni. Rozległa łąka do startów i ćwiczeń zlokalizowana na początku naszej miejscowości pomieści wszystkich chętnych. Piękne i kolorowe paralotnie uatrakcyjniają spacery i piękne widoki.
OPO Cetniewo
Gamla Stan
OPO "CETNIEWO" jest nowoczesnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym i konferencyjnym położonym w zespole parkowym tuż nad samym morzem. Spełnia wszelkie wymogi stawiane obiektom sportowo-rekreacyjnym, z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Walorami OPO "Cetniewo" są profesjonalnie wyposażone hale sportowe, sale konferencyjne, gabinety odnowy biologicznej i rehabilitacji, jak również bogata oferta usług dodatkowych i doskonała lokalizacja stwarzająca szerokie możliwości organizacyjne w kompleksie parkowym położonym nad piaszczystą plażą polskiego Morza.
Mierzeja Helska
Gamla Uppsala
Mierzeja Helska(popularna nazwa Półwysep Helski jest terminologicznie niepoprawna; kaszb. Hélskô Sztremlëzna) (313.52) – piaszczysty wał w kształcie kosy, będący ciągiem zalesionych wydm utworzonych przez wiatr i prąd morski płynący na wschód wzdłuż polskiego brzegu.

 

Copyright 2004-2023 Delfinek